Alzheimerova nemoc - Průvodní text

Pár věcí o nemoci:

Alzheimerova choroba je nejčastější formou demence u starších lidí, což je onemocnění mozku, která vážně ovlivňuje schopnost člověka k provádění každodenních činností.
To obvykle začíná po dosažení věku 60 let. Riziko vzniku tohoto stavu je vyšší, pokud nějaký rodinný příslušník už ho měl.

Nechceme opisovat všechny symptomy této záludné nemoci, a proto se soustřeďme na možná řešení. Žádná léčba doposud nemůže zastavit nemoc. Nicméně, některé léky mohou pomoci udržet příznaky pod kontrolou, tak aby se nezhoršovaly, nebo se dokonce zlepšil celkový stav organismu. Mezi nimi je včelí jed, který je považován za velmi slibný lék.

Apamin – co to je ?

Apamin je 18 aminokyselinový peptid neurotoxinu, který se nalézá ve včelím jedu. Suchý včelí jed se skládá 2-3% apaminu.

Kolem této látky bylo provedeno mnoho studií a pokusů na laboratorních zkouškách, výsledky jsou pozitivní a jsou příslibem do budoucna.

Můžeme koupit Apamin ?

V současnosti, pokud je nám znám aktuální stav, tak k dispozici jsou laboratoře, které jej prodávají, ale vezměte prosím na vědomí, že ho prodávají „pro výzkumné účely, nikoli pro lidskou spotřebu“. Promluvte si se svým lékařem, můžete slyšet dobré zprávy, věda postupuje velmi rychle.

Mohu se léčit včelím jedem ?

Imunoterapie včelím jedem je vykonávána v mnoha evropských zemích a v USA. Je vysoce účinná pro snížení alergické citlivosti (lokální a systémové) u lidí, kdy v průběhu času bylo prokázáno, že snižuje riziko systémové reakce u lidí s včelím bodnutím o více než 95%.

Takže odpověď na otázku je ne, ještě nemůžeme včelím jedem vyléčit neurodegenerativní onemocnění. Nicméně, je zde nyní silný vědecký zájem o farmakologické vlastnosti včelího jedu. My jsme jej začali používat pro imunoterapii s velmi dobrými výsledky a brzy ho budeme moci použít i pro jiná onemocnění.

Co víme určitě ?

Chronický metabolický stres je zdrojem zla !

Existují 3 hlavní faktory zodpovědné za tyto nemoci: Chronické mozkové hladovění, chronický nedostatek spánku a chronický metabolický stres.

1/ Chronická hladovění mozku = opakované hladovění mozku, se vyskytuje v noci. Stane se, že jaterní rezervy glykogenu jsou během spánku vyčerpány.

2/ Chronický nedostatek spánku = výsledek hladovění mozku, které spouští uvolňování adrenalinu a kortizolu, což vede k přerušení a krátkému spánku.

3/ Chronický metabolický stres = stav, který nastane, když se opakovaně a nadměrně uvolňuje adrenalin a kortizol. Jedná se o ochranný mechanismus, který je spuštěn v mozku, kdy si šetří palivo pro sebe, jakmile jsou rezervy glykogenu v játrech vyčerpány.

Výzkumníci proto doporučují dávku medu před spaním, což zabraňuje výše popsaným stavům a metabolickému stresu !

Dávka medu před spaním, což znamená, 1 čajová lžička nebo 2 lžíce podle tělesné hmotnosti, je to co se doporučuje.
• Med umožňuje obnovu fyziologie bez přerušení během odpočinku.

• Med snižuje hladinu kortizolu.
• Kortizol negativně ovlivňuje hippocampus, centrum krátkodobé paměti a konsolidace paměti.

• Snížení nebo odstranění potenciálního poškození hipokampu z nadměrného množství kortizolu zlepší konsolidaci paměti.

• Skutečnost, že med také stabilizuje hladinu cukru v krvi a snižuje riziko vzniku inzulinové rezistence a diabetes, které jsou známé jako kauzativní faktory Alzheimerovy choroby, dále vyplývá, že med by mohl hrát roli ve snížení výskytu i této hrozné nemoci.

Mateří kašička

Mateří kašička se jeví být slibným prostředkem pro aktivaci neurálních kmenových buněk v mozku. Nedávné výzkumy objasnily vztah mezi neurogenezí v hipokampu a symptomy deprese. Snížení úmrtí neuronů a zvýšení neurogeneze u Alzheimerovy choroby a Parkinsonovy choroby může být také podpořeno aplikací mateří kašičky.

Včelí jed

Včelí jed jak již bylo prokázáno, má výhodné vlastnosti proti onemocnění nervového systému, jako je roztroušená skleróza, Parkinsonova, Alzheimerova nemoc a záněty periferního a centrálního nervového systému. Existují publikované zprávy a studie, které to podporují. Včelí jed se také používá k léčbě různých onemocnění srdce, vzhledem k jeho různým účinkům na centrální a periferní nervový systém.

Závěr

- denní spotřeba medu pomáhá zabraňovat všem neurodegenerativním onemocněním, jako je Alzheimerova choroba nebo Parkinsonova choroba. Dávka medu přijata těsně před spaním živí náš mozek a udržuje nás v bezpečí před chronickým hladem mozku, chronickou ztrátu spánku a chronickým metabolickým stresem, což by mohlo vyvolat řadu onemocnění.

- Existují druhy medu, které byly studovány více, nicméně náš český domácí med je považován za vysoce kvalitní.

- Včelí jed jako akupunktura je účinnější v léčbě Alzheimerovy, Parkinsonovy nemoci, ale předmět potřebuje více výzkumu a klinických studií. Výsledky jsou velmi slibné.