Herpes – opary


Studie provedená Dr. Noori S. Al-Waili, ředitel medicínského centra a medicínských výzkumných laboratoří v Dubai ve Spojených Arabských Emirátech, porovnávala efekt povrchové aplikace medu k acyklovirním krémům, na opakující se ataky oparů na rtech a genitáliích. Byla to první studie na živo, na antivirové kvality medu a získala mnoho zájmu mezi doktory v rozvinutých zemích, kde léky na opary jako acyklovirní krémy, jsou velmi drahé a jsou mimo dosah většiny pacientů.

Dr. Al-Waili začal se skupinou šestnácti dospělých pacientů, kteří měli svoji historii v opakovaných atacích opary. Osm pacientů trpících opary rtů a osm pacientů s diagnostikovanými opary na genitáliích, bylo léčeno s povrchovou aplikací medu na jeden samostatný atak a s acylovirním krémem na druhý.

Pro pacienty s oparem rtu se testovala průměrná doba trvání ataku a bolesti, výskyt krusty a průměrná doba hojení s medem. Výsledky byly o 35, 39, 28 a o 43 procent lepší, než s acylovirní léčbou.  Pro ty s oparem na genitáliích to bylo to samé a výsledek byl s medem o 53, 50, 49 a 59 procent lepší, respektive doba kratší, než s acylovirní léčbou. 

Dr. Al-Waili také objevil, že u dvou případů oparu rtu a jednoho případu oparu genitálií, kompletně pominuly potíže s použitím medu. Potíže u tří pacientů s oparem rtu a čtyř pacientů s oparem genitálií s použitím acylovirní léčby, nepominuly potíže úplně ani u jednoho. U rtu i genitálií vytvořily krustu. Nebyl objeven žádný vedlejší efekt s opakovanou aplikací medu, kdežto u acylovirní léčby se objevilo lokální svědění.  Dr. Al-Waili to uzavřel konstatováním, že povrchová aplikace medu je bezpečná a efektivní v řešení problémů a symptomů herpes.

Studie Dr. Al-Waili vedla Dr. Arne Simon s kolegy na dětské klinice a medicínském centru university v Bonnu k rutinní léčbě oparů medem u dětí i dospělých.  Dr. Simon také poznamenal: Používáme povrchově léčbu medem a přidáváme jej systémově k acylovirní léčbě pacientům s opary, abychom zabránili druhotným bakteriálním infekcím a abychom urychlili jejich léčení. 

 

Recept

1. - 1 malá lžička medu

2. - 1 lžička oleje z tresčích jater

Důkladně zamíchat a aplikovat na postižené místo, jak je třeba.

Více informací najdete v kolonce ,,průvodní text´´ a další rady a recepty jsou zpracovávány a v nejbližší době budou doplňovány v našem e-booku.