Dieta - definice

Dieta (z řeckého diaita, Δίαιταstrava) je řízený příjem pokrmů a tekutin za účelem dosažení specifického cíle. Slovo dieta se může používat ve několika rozdílných významech: nemocniční (oficiální) diety, redukční diety na hubnutí, diety za účelem udržení nějakého zdravotního stavu, diety za účelem změny zdravotního stavu, diety jako dlouhodobého stravovacího systému (podepřený nějakým názorem nebo filozofií).

Nutričně ,,podhodnocené´´ průmyslové potraviny nám v řadě případů způsobují podvyživenost organismu. S tímto fenoménem se čistý med vypořádá skvěle. 

Recept 1 - Med s mlékem

1. Ohřejte si 0,4l mléka a smíchejte se 3 lžičkami medu

2. Nápoj by neměl být přeslazený

3. Pijte 30 min. před spaním

Pokud nemáte rádi mléko, můžete si vzít med samotný, či s nějakým jiným nápojem, třeba meduňkovým čajem.

Tato metoda hubnutí byla velmi podrobně popsána panem Mike McInnes, britským lékárníkem a nutričním poradcem. Na první pohled se to může zdát jako nesmysl jíst sladké před spaním, zhubnout a ještě si celkově vylepšit zdraví. Dokonce to musí znít až hloupě, když každý večer do sebe budeme cpát další kalorie a navíc k tomu ještě na noc, kdy náš metabolismus zpomalí a pálí získané kalorie "energii" pomaleji, než přes den. Opak je pravdou !

TIP: Med musí být odlišen od ostatních cukrů ! Med s mlékem je dobrým a bezpečným prostředkem k lepšímu spánku i pro těhotné ženy. Pro zhubnutí a zdravý spánek, je nejlepší jíst med, čí pít nápoj s medem před spaním.

Recept 2 - Med s jablečným octem

Na obezitu, vysoký krevní tlak a vysoký cholesterol.

1. - 2 malé lžičky medu

2. - 2 malé lžičky jablečného octa

3. - 0,5 l vody

Můžete smíchat vodu, med a jablečný ocet v teplé, nebo studené vodě. Pijte každé ráno a večer.

TIP: Jestli nechcete mít problém s cukrem, užívejte med kde to je jen možné. Tělo přijímá a rozkládá med déle, čímž ho absorbuje pomaleji. Skvělý energetický zdroj po celý den !

 

Více informací najdete v kolonce průvodní text a další rady a recepty jsou zpracovávány a v nejbližší době budou doplňovány v našem e-booku.