Bércový vřed - definice

Bércové vředy (Venous ulcers, stasis ulcers, varicose ulcers, nebo ulcus cruris) jsou chronickým poškozením kůže následované rozpadem a úplným odumřením tkáně.

Rozdělení:

- Žilní (venózní) vředy (při chronické žilní nedostatečnosti)

- Vředy arteriální (vznikají na základě onemocnění arteriálního systému dolních končetin v důsledku zúžení nebo celkového závěru tepen).

Vše souvisí se vším jak chápeme mnozí a proto u těchto onemocnění zdůrazňujeme důraz nejen na hygienu prostředí venkovního, ale i na hygienu vnitřní, což je dostatek přírodních látek v naší stravě, potažmo v krevním řečišti.

Hanuka med díky svým jedinečným vlastnostem je alternativum k medikamentům předepsaných lékaři, obsahující stříbro k léčbě bércových vředů na mé noze. Alternativní med se ukázal, že léčení je mnohem rychlejší než předepsané léky.

Recept 1 - Bércový vřed uzavřený, nebo tvořící se nekrvácející.

1. - 1 kávovou lžičku propolisové tinktury do skleničky vlažné vody nebo čaje

Pijeme 1 až 2x denně.

TIP: Bércový vřed potíráme mastí nebo tinkturou, tinkturu možno ředit převařenou vodou nebo dáme tinkturou potřený obklad.

Recept 2 - Bércový vřed otevřený

1. - 1 kávovou lžičku propolisové tinktury do skleničky vlažné vody nebo čaje

Pijeme 1 až 2x denně.

Okolí bércového vředu potíráme opatrně tinkturou nebo mastí. Dobré je kombinovat jednou mast a jednou tinkturu. Podle charakteru onemocnění trvá i délka doby léčení, než se bércový vřed uzavře - až několik týdnů. I poté se poškozená pokožka dále ošetřuje tinkturou a mastí.

TIP: Do otevřeného vředu nedáváme žádné masti ani tinkturu.

Více informací najdete v kolonce ,,průvodní text´´ a další rady a recepty jsou zpracovávány a v nejbližší době budou doplňovány v našem e-booku.