Vlasy

Recept 1 - Balzám na suché vlasy

1. - 1 velká lžíce medu

2. - 3 lžíce olivového oleje (můžete použít více, máte-li dlouhé vlasy, pamatujte poměr 1 díl medu na 3 díly olivového oleje)

Smíchejte dohromady a nechejte odpočinout 24 hodin ve sklenici. Před použitím zamíchat znovu a nanést na vlasy. Vmasírujte i na kůži ve vlasech důkladně krouživými pohyby, abyste stimulovali i krevní oběh.  Zakrýt vlasy plastovou koupací čepicí a nechat 30 minut působit.  Potom spláchnout vlažnou vodou a to několikrát.  Konečné opláchnutí proveďte s malým množstvím octa, nebo citronovou šťávou.

Recept 2 - Medová čepice

1. - ½ šálku čistého medu aplikujte přímo do vlhkých vlasů.

Nechat prosáknout až na kůži, krouživými pohyby jemně vmasírovat. Zakrýt plastovou koupací čepicí na 20 minut a relaxovat. Opláchnout vlasy vlažnou vodou a potom použít šampón jako obvykle.

Recept 3 - Zářivé vlasy

1. - 1 malou lžičku medu

2. - ¼ lžičky čerstvé citronové šťávy

3. - ¼ l vlažné vody

Recept může být použit jak těmi co chtějí použít šampón s přidáním medu, tak i těmi co šampón vůbec nechtějí. Kromě toho, že med podporuje obecně zdravé vlasy a skalp, tak také čistí. Smíchat. Šampon použijte jako obvykle a potom směs dejte na vlasy. Opláchnout jako normálně.

Více informací najdete v kolonce ,,průvodní text´´ a další rady a recepty jsou zpracovávány a v nejbližší době budou doplňovány v našem e-booku.