Mateří kašička

                         Mateří kašička - obsahuje bílkoviny, vitaminy a stopové prvky, vyživuje, regeneruje a omlazuje pleť.

Královská (mateří) kašička - pro královnu

Mateří kašička je mléčně bílá substance, vylučovaná hypofaryngálními žlázami jistých druhů včel, zvaných ošetřovatelky. Oni smíchají své substance dohromady s pylem a medem a vytvoří extremně bohatou směs, nazývanou mateří kašička.

Tyto včely ošetřovatelky krmí touto kašičkou včelí královnu (matka celé kolonie), během jejího života. Tímto způsobem jsou královny chovány. Královny jsou s těch samých vajíček jako včely dělnice, rozdíl je pouze v tom, že jsou krmeny exklusivně královskou kašičkou. Důsledkem toho, jsou královny o 40 % větší než je průměr a žijí 40 až 50 krát déle než včely dělnice. Včely dělnice žijí okolo šesti až osmi týdnů, zatímco královny žijí neuvěřitelných 4-5 let.

Jestliže je mateřská kašička dodávána důsledně a stále, podporuje zpomalovací proces stárnutí a má efekt dlouhověkosti. Pomáhá udržovat všeobecně zdraví, krásu a mladost. Pomáhá normalizovat funkce orgánů těla, chrání před infekcemi, zvyšuje ochranu proti nemocem a zvyšuje udržitelnost vysoké úrovně energie.

Královská (mateří) kašička - také pro potomstvo včel

Včelí mateří kašička je tedy dalším apiterapeutickým prostředkem.

Jedná se o výměšek hltanových žláz dělnic, který se podává první tři dny potomstvu dělnic a trubců. Včelí královna je zásobována mateří kašičkou celý život. Včelí mateří kašička obsahuje minerální látky, tuky, mastné kyseliny, cukry a vitamíny. Není vhodné ji podávat těhotným ženám, ani malým dětem.

Léčebné účinky mateří kašičky: antibiotické působení proti mikrobům, protivirové účinky, vynikající vliv na krev, zlepšuje srdeční činnost a prohlubuje dýchání, zlepšuje trávení a činnost žaludku a střev, brzdí arteriosklerózu i osteoporózu. Je vynikajícím pomocným léčivem při rekonvalescenci a u starých lidí. Mateří kašička příznivě působí na ženskou plodnost, v kombinaci s pylem i na mužskou plodnost, reguluje též menstruační cyklus ženy a působí jako afrodiziakum. Na pokožku má omlazující účinky.