Organismus - definice

Jedna z definic nám říká, že organismus je časově a prostorově ohraničený a otevřený systém, který komunikuje s vnějším prostředím, na kterém je časově závislý a na délku života má vliv mnoho faktorů.

Medový nápoj pro psychickou regeneraci

Jednu polévkovou lžíci medu smícháme s 500ml kefíru,2 lžičky ovesných vloček a jedním žloutkem,stále mícháme, přičemž vlijeme šťávu z jednoho citronu, dokud se vločky nerozplynou v nápoji.

Tento nápoj pijeme kdykoliv, kdy se cítíme vyčerpaní a oslabení, ať už po psychické zátěži nebo následkem nemoci, také pokud se na psychickou zátěž připravujeme a v případě, kdy cítíme potřebu regenerace po stresu.

                        Jablečno-octo medový drink


Tento tradiční lidový nápoj byl od nepaměti používán v domácnostech k mnoha účelům a dokonce jako elixír mládí. Plno lidí ho používá k čištění, desinfekci a detoxikaci těla.

Je pokládán za silnou přírodní medicínu s antibiotickými a antiseptickými vlastnostmi k boji proti baktériím a mikroorganizmům. Tvrdí se, že se s ním dá léčit obezita, špatný dech, předčasné stárnutí, pálení žáhy, artritida, vyčerpání z horka, vysoký krevní tlak a zvýšená hladina cholesterolu v krvi.

Návod:

1. Smíchejte polévkovou lžíci jablečného oceta s polévkovou lžící medu.
2. Nechte rozpustit ve 0,4l sklenici vody, (je dobré vše smíchat s teplou vodou, ale ne s vyšší teplotou než 40 stupňů Celsia)

Nápoj pijte ráno a večer před jídlem. Pokud by vám to dělalo jakékoliv obtíže pijte nápoj mezi jídly.

TIP: Ústa po vypití nápoje propláchneme čistou vodou, aby nedocházelo k nežádoucímu postranímu vlivu na sklovinu.

Podpora dlouhověkosti


Árijsko-védský recept říká:

1 velká lžíce medu a ¼ malé lžičky drcené skořice do půl šálku horké vody.

Pijeme 3-4 x denně.