Organismus - definice

Jedna z definic nám říká, že organismus je časově a prostorově ohraničený a otevřený systém, který komunikuje s vnějším prostředím, na kterém je časově závislý a na délku života má vliv mnoho faktorů.

Chytrý že ? Takže....V této sekci si jen načrtneme, jak udělat dobře našemu tělu celkově a nemusí to být vůbec náročné a i to chutná.

Medový nápoj pro psychickou regeneraci

Jednu polévkovou lžíci medu smícháme s 500 g kefíru, se dvěma lžičkami ovesných vloček a jedním žloutkem. Stále mícháme, přičemž vlijeme šťávu z jednoho citronu, dokud se vločky nerozplynou v nápoji.

Tento nápoj pijeme kdykoliv, kdy se cítíme vyčerpaní a oslabení, ať už po psychické zátěži nebo následkem nemoci, také pokud se na psychickou zátěž připravujeme a v případě, kdy cítíme potřebu regenerace po stresu.

                        Jablečno-octo medový drink
Tento tradiční lidový nápoj byl od nepaměti používán v domácnostech k mnoha účelům a dokonce jako protistárnoucí elixír. Plno lidí ho používá k čištění, desinfekci a detoxikaci těla. Je pokládán za silnou přírodní medicínu s antibiotickými a antispetickými vlastnostmi k boji proti baktériím a mikroorganizmům. Tvrdí se, že se s ním dá léčit obezita, špatný dech, předčasné stárnutí, pálení žáhy, artritída,  vyčerpání z horka, vysoký krevní tlak a zvýšená hladina cholesterolu v krvi.

D.C.Jarvis, M.D. ve své knize o lidové medicíně doporučuje tento nápoj, jako úžasně silný domácí elixír a i jiné publikace se věnují přímo a pouze tomuto zázračnému nápoji.

Návod
1. Smíchejte polévkovou lžíci jablečného oceta s polévkovou lžící medu.
2. Nechte rozpustit ve 0,4l sklenici vody, ( je dobré vše smíchat s teplou vodou, ale ne s vyšší teplotou než 40C)

Nápoj pijte ráno a večer před jídlem. Pokud by vám to dělalo jakékoliv obtíže pijte nápoj mezi jídly.

TIP: Ústa po vypití nápoje propláchneme čistou vodou, aby nedocházelo k nežádoucímu postranímu vlivu na sklovinu.

                            Podpora dlouhověkosti
Árijsko-védský recept říká - 1 velká lžíce medu a ¼ malé lžičky drcené skořice do půl šálku horké vody.

Pijeme 3-4 x denně.    

Více informací najdete v kolonce ,,průvodní text´´ a další rady a recepty jsou zpracovávány a v nejbližší době budou doplňovány v našem e-booku.