O APITERAPII

Apiterapie = Včelí medicína

Produkty a příklady jejich použití:

Med 

Řezné rány, popáleniny, infekce močový cest, ušní infekce, bércové vředy, zubní kaz, záněty kůže, zažívací a střevní problémy.

Květový pyl

Léčí alergie, infekce dýchacích cest, působí proti chemoterapiím, problémy s prostatou, posiluje mužnost, podporuje dlouhověkost a bojuje s  rakovinou.

Královský med

Vředy, pokožka, menopauzy, leukemie, arterioskleróza, artritida, energetická výdrž.

Propolis

Vředy, infekce, zubní kaz, pálení žáhy, bolest v krku, rány a odřeniny, přírodní penicilin.

Léčba včelím jedem

Roztroušená skleróza, artritidy, karpální tunely, revmatické horečky, nemoci kůže, malárie.

 

Včelí medicína je tedy nazývána jako apiterapie.

Api, znamená včela a terapie je léčba. Apitherapie je dobře známa v kruzích včelařů, ale v široké veřejnosti ji zná pravděpodobně jen pár lidí.

Včelí medicína je revoluční koncept ve svém rozsahu i aplikacích. Svoji šíři záběru čerpá z šamanských pokusů dávných včelích mistrů, kteří rozšířili znalosti o včelí medicíně dál do veřejnosti. Jejich znalosti byly využívány k udržení zdraví a informovanosti veřejnosti. Během dávných časů, populace žila blíže s půdou, což činilo praktikování a užití včelí medicíny více důležité, než jakékoli jiné medicínské snahy.

Dnes včelí medicína symbolizuje zásadní posun veřejnosti, který představuje rozloučení se s předávkováním se léky a množstvím předpisů od chemické medicíny. Dále to představuje návrat ke spojení s přírodními silami stvoření.

Včelí medicína spolu se svými účinky mě vtáhla na svou cestu a trávím tímto plno času svým osobním zkoušením a sbíráním zkušeností. Nicméně vyzývám čtenáře, aby si provedli svoje vlastní výzkumy a šetření a doplnili si vlastní zásady a postupy, týkající se včelí medicíny.

Jestliže si chcete vyzkoušet osobní prospěšnost užití včelí medicíny, začněte metodou zkoušky a efektu, abyste dosáhli svého optima. Mějte na paměti, že produkty rezonují s vámi a s vaší momentální kondicí.  Věřím, že časem zaznamenáte pozitivní efekt a pocítíte zásadní změnu a pohodu. 

Více efektivní, bezpečné výkony a výsledky lze totiž dosáhnout s medicínskými produkty, které jsou extrahovány z včel. Toto je a bylo nezvratně prokázáno znovu a znovu časem. Včelí medicína je praktická aplikace produktů z včelího medu a z jejich derivátů. Tyto se užívají k léčbě nemocí, k boji s infekcemi a jako prevence k udržení dobrého zdraví a pohody. Jednoduchými názvy se u včelí medicíny popisuje, jak použít její produkty k medicínským účelům.

Včelí produkty začleňují med (hodně populární v užití jako výživný prostředek a sladidlo), dále včelí pyl, mateří kašičku, propolis, včelí jed a v menší míře včelí vosk. Všechny tyto produkty jsou unikátní.

V dávné minulosti lidé objevili mnoho zázračných vlastností včelích produktů. Důkazy hovoří, že včelí medicína byla používána Číňany a Egypťany, jejich kulturami, a to více jak 3000 let zpátky. Co je nového dnes je to, že trend zdraví a dobré pohody spolu s integrativní medicínou, daly nový směr a impuls této staré osvědčené platformě, jako alternativě k dnešním farmaceutickým postupům.

Více a více lidí hledá přírodní a méně chemické aplikace. Co by mělo být více přírodní, než produkty derivované od včel a to v jejich nejvíce surovém a komplexním stavu. Jelikož se alternativní a celostní zdravotní praxe dostávají i do hlavních zpráv, věřím, že včelí medicína bude ve zvýšené míře přitahovat pozornost, nejen kvůli jejímu kouzlu, ale i efektivnosti.

Apiterapie je léčebnou metodou využívající všech včelích produktů a přípravků z nich vytvořených k léčebným účelům.

Včelí produkty byly již od pradávna pro člověka důležitou složkou potravy. Užívá se jak medu samotného, tak rovněž propolis, včelí mateří kašička, květový pyl i včelí jed. Léčivé účinky těchto včelích produktů jsou poměrně všeobecně známé a v našich zemích mají navíc bohatou historii.

Včely sbírají nektar, medovici a jiné sladké šťávy z květů, nechají je potom projít vlastním trávicím ústrojím a uskladní je v plástvech, kde takto vzniklá látka za pomoci mladých včel – tzv. mladušek postupně dozrává v samotný med. Po desetitisíce let byl med v mnoha zemích téměř jediným dostupným zdrojem cukru a univerzálním sladidlem. Starověké civilizace pohlížely na med jako na zázrak, a i dnes, po dlouholetých vědeckých výzkumech, zůstává med do značné míry záhadou - stále ještě nevíme vše o jeho podstatě.

Včelí med a léčení medem

Hlavní a základní surovinou v apiterapii využívanou je včelí med. Je vhodné nakupovat med od českých včelařů, kteří zpracovávají výhradně med tuzemský. Vyhnete se tím alergizujícím reakcím, které někdy mohou vyvolat medy cizokrajné, a to z důvodu obsahu nám exotických pylů, na které místní organismus není navyklý. Český med proslul i ve světě svojí kvalitou. Kvalitní výrobky z medu a propolis k apiterapeutickým účelům jsou k dostání i v lékárenských sítích.

K základním léčebným účinkům medu patří jeho bakteriocidní, antibiotický účinek - působí protizánětlivě. Celkově zlepšuje trávení a podporuje zažívací pochody - reguluje mírnější projevy zácpy i průjmů. Posiluje psychiku člověka i centrální nervovou soustavu a podporuje imunitní systém. Med se rychle vstřebává a zvyšuje detoxikační schopnosti organismu. Užívání medu zlepší a prohloubí Váš spánek, což se pozitivně projeví na zmírnění únavy a celkově energii během dne. Jeho léčebné a podpůrné účinky se projevují i při anémii, zejména ve spojení s pylem. Je vynikajícím podpůrným prostředkem při léčbě nemocí z ozáření, při jaterních chorobách a onemocnění slinivky břišní. Lze jej užít i jako kosmetický prostředek, čistí pleť a zabraňuje akné. I popáleniny méně bolí a rychleji se hojí, přikládáme-li na ně obklady z medu. V tomto případě je však účinný pouze mladý a biologicky „živý“, pravý med. V případě rýmy zkuste žvýkat plástev medu, do několika minut by měly nepříjemné projevy rýmy odeznít. Apiterapie doporučuje i žvýkání plástve medu 1 - 2 x denně, tento postup působí jako výborná prevence vzniku alergické senné rýmy.

Med posiluje naše srdce. V případech, kdy je nutné tento orgán urychleně podpořit, se doporučuje právě med, neboť glukóza je nejrychleji vstřebatelná, posílí srdeční sval a zvýší jeho výkonnost.

Med se v apiterapii užívá jako profylaktický prostředek při různých chorobách z povolání. Například v Německu je med podáván dělníkům pracujícím v uranových dolech, do určité míry působí i proti negativním účinkům rentgenového záření. Med je mimořádně vhodný pro rekonvalescenty, urychluje dobu uzdravení.

Užívání medu snižuje toxické působení každodenních „pochutin“, kterými jsou třeba káva, silný čaj, alkohol nebo tabák.  

Med mobilizuje psychické síly, pomáhá v boji s nervovými onemocněními, zmírňuje vlivy stresů, napětí a vyčerpanosti. Ve Španělsku, Belgii a Švédsku se med užívá při léčení stavů apatie a vyčerpání.