Jak jíst květový-včelí pyl

Na začátek obecně něco něm

Pyl je obvykle k dispozici ve 3 formách:

A/ Granule

B/ Kapsle

C/ Žvýkací tabletky

To jakou formu zvolíme, je závislé na cílech, které chceme dosáhnout a na rozpočtu (mohou být rozdílné ceny). Určitě by uživatel měl vědět, jestli není na tento surový produkt nějak senzitivní, potencionálně může nastat negativní reakce, ačkoliv to v tomto případě bývá zřídka.

Jak poprvé brát granule z včelích pylů ?
Pokud jste začátečníci, kteří ještě neužívali toto super-jídlo, doporučujeme, abyste dodržovali tento pokyn. Přestože včelí pyl není droga, je možné, že byste na ni mohli být alergičtí, takže je dobré být opatrný při prvním použití. Granulky jsou u nás nejčistější a nejrozšířenější forma.

A/ Granule:

1/ Vezměte granuli pod jazyk.

2/ Nechte plně rozpustit (rychle se přes sliznici dostane do krevního řečiště).

3/ Jestliže nenastane negativní reakce (alergická), je to dobré a navyšte druhý den dávku o jednu granuli.

4/ Jsou-li 2 granule akceptovány v pohodě, navýšíme dávku na 3 ks.

5/ Navýšení dávkování po jedné zkoušíme celý měsíc, je-li odezva negativní (nejsou alergické příznaky, nebo mírné), činíme tak až si organismus plně zvykne na tuto látku. Počet granulek si potom rozdělíme do více dávek přes den. Mějme na paměti, že alergické symptomy mohou záviset od počtu absorbovaných granulí, proto navyšujeme postupně a pomalu.

Mám předem namočit můj včelí pyl ?
Panuje názor, že hodně lidí potřebuje rozpustit včelí pyl na 10-12 hodin, aby se zvýšila asimilace. Když se objeví toto téma, jak přijmout včelí pyl a pohled na namáčení včelího pylu pro optimální trávení, tak sami vidíme, že toto téma je široce publikováno po celém internetu. Některé stránky tvrdí, že byl proveden výzkum na absorpci včelího pylu. Dosud jsme však nebyli schopni najít, nebo potvrdit skutečný výzkum a nemáme tušení, jak a nebo kdo dokázal měřit míru absorpce včelího pylu.

Kvůli tomuto nedostatku výzkumů, nejsme úplně přesvědčeni, že namáčení pylů na 12 hodin je pro každého nezbytné. Zjistili jsme, že pomáhá těm, kteří trpí nějakým poškozením trávení (ti, kteří trpí podrážděným střevem, Crohnova nemoc, kolitida, plyn a nadýmání atd. – viz naše stránky: Mateří kašička-studie  https://www.apiterapie-hajek.cz/med-a-dalsi-vceli-produkty/materi-kasicka/materi-kasicka-studie/. Namáčení pylu prostě neublíží včelímu pylu ani vám.

Na druhou stranu je dobře známo, že namáčení předem některých ořechů a semen pomáhá těm, kteří je těžko strávili. Takže i když pyl není ořech, je to jistá myšlenka. Osobně se domníváme, že pokud žvýkáte svůj surový pyl, lidský zažívací trakt je schopen dostatečně rozrušit vnější skořápku pylu a uvolnit cenné živiny do vašeho traktu.

Jak si vzít včelí pyl, pokud jste citliví na pyl
Příznaky, které mohou být známkou citlivosti na pyl, zahrnují svědění, krvácení z nosu, bolesti hlavy, pocení, slzící oči, nebo jiné alergické příznaky. Pokud se u Vás objeví jeden, nebo více těchto příznaků, nemějte zase přehnané obavy.

I odborníci na alergické reakce, mají pocit, že pokračující pozvolné dávkování, bude rozvíjet toleranci a vyvažování vašeho imunitního systému a po čase budete schopni akceptovat pyl velmi dobře. Jako vždy, pokud se cítíte divně nebo nejistě, nejprve se poraďte s lékařem.
Objeví-li se svědivý krk a mírné symptomy alergie, jednoduše snižte dávku a pomalu ji po odeznění zase navyšujte, dokud nezmizí každý z těchto příznaků. Potom budete jíst i několik stolních lžiček pylu denně!

B/ Kapsle:

Pokud jste si koupili kapsle, možná se divíte, jak budete schopni otestovat svou toleranci. No, existuje cesta ! Mnoho doplňků včelího pylu přichází ve formě kapslí. Tyto kapsle jsou obvykle vyrobeny z želatiny a jednoduše se otevírají. Vypusťte malé množství pylu do šťávy, vody nebo přímo do úst. Postupujte podle postupu o kterém hovoříme výše.

C/ Žvýkací tabletky:

Pokud jste zakoupili tablety a chcete otestovat citlivost na pyl, jednoduše odřízněte malý kousek tablety a použijte ho. Všechny tablety jsou drženy pohromadě pomocí pojiv. To je to, co znemožňuje jejich rozpadnutí v nádobě. Nedělejte si starosti, ostrý nůž stačí k oddělení tablety.

Kdy přijmout včelí pyl
Jednou z nejobvyklejších otázek, na kterou se lidé ptají je, kdy si vzít granule z včelího pylu. Včelí pyl je v první řadě jídlem a mělo by se na to tak dívat. Není to droga, takže obavy, které jsme slyšeli o tom, že ji užíváme s doplňky jako léky, jsou většinou neopodstatněné. Včelí pyl může být konzumován doslova kdykoliv v průběhu dne nebo v noci. Prostě v klidu, ale všeho s mírou. Někteří se domnívají, že jim dává energii (pravděpodobně kvůli vysokému obsahu vitaminů B), tak proč ne.

Včelí pyl může být smíchán doslova s čímkoliv. Mícháme to v obilovinách, granulkách, jogurtech. Našim nejoblíbenějším způsobem, jak požívat včelí pyl, je smíchat ho do ranní bílkoviny s ovocem.

Někteří lidé raději jednoduše žvýkají svůj včelí pyl a polknou. Zatímco zpočátku to má spíše jinou chuť pro většinu lidí, tak později je to docela chutné. Podle našeho názoru je to nejlepší způsob, jak požívat svůj pyl, protože váš trávicí systém má šanci skutečně rozbít vnější slupku pylu a uvolnit cenné živiny uvnitř.

Jak vzít včelí pyl: Slovo k opatrnosti
Po celý rok udržujeme v lednici granulky včelího pylu a doporučujeme, abyste udělali totéž, abyste zabránili vnikání vlhkosti a plísni. To platí pouze pro granule. Kapsle a tablety jsou utěsněny od jakéhokoliv kyslíku, takže jsou při pokojové teplotě v pohodě.

Doporučené produkty včelího pylu
Na trhu existuje mnoho produktů z včelího pylu, z nichž mnohé jsou velmi špatné kvality s velmi podezřelými přísadami. Pravidelně vidíme jisté firmy z celého světa, které prodávají levný, podúrovňový včelí pyl, který je kontaminován antibiotiky, těžkými kovy a dalšími nečistotami. Používáme a doporučujeme pouze domácí včelí pyl. Najdete ho i u nás.