HIV - Studie

Léčba AIDS ?

Včelí jed ničí buňky HIV, potvrzuje studie z Washington University.

Přemýšleli jste někdy, proč jsou včely tak důležité pro naše přežití ? Jedním z tisíců důvodů je i skutečnost, že pomáhají léčit AIDS !

Vědci z lékařské fakulty Washingtonské univerzity v St. Louis zjistili, že melittin - toxin nalezený ve včelím jedu - zabíjí lidské imunodeficience (HIV) tím, že vypaluje díry v ochranném obalu kolem HIV a dalších virů, zatímco ,,ostatní´´ tělo zůstane nepoškozené. Tento průlom by mohl vést k lékům, které jsou odolné vůči rezistenci HIV. Je zde vývoj anti-HIV vaginálního gelu, který může zabránit šíření HIV, stejně jako možnou léčbu stávajících infekcí HIV (V roce 2015 žilo téměř celosvětově 40 milionů lidí se smrtelným virem).

Dr. Joshua L. Hood, výzkumný instruktor v medicíně na Washingtonské univerzitě, poznamenal:

"Melittin ve fůzi s nano-částicemi se spojí s virovou obálkou. Melittin tvoří malé útokové komplexy podobné pórům a ruší tuto obálku a odstraňuje tento virus... Útočíme na fyzickou vlastnost HIV. Teoreticky neexistuje způsob, jak se virus může přizpůsobit. Virus totiž musí mít ochranný plášť, dvouvrstvou membránu, která kryje virus. "

Anti-HIV nano-částice

V laboratorních testech výzkumníci spojili melittin s nano-částicemi, které jsou fyzicky menší než HIV. Vzhledem k tomu, že na povrchu nano-částic byly dříve přidány "ochranné nárazníky", nano-částice naplněné melittinem se prostě odrazily, když se dostaly do styku s normálními buňkami, ale když se dostali do styku s HIV, nano-částice naložené melittinem rušily ochranný plášť viru a zabily ho.

Hood říká, že tato napínavá antivirová terapie napadá podstatnou část struktury viru, má potenciál zabránit infekci HIV, zastavit počáteční infekci a také vyléčit stávající, zvláště ty, které jsou odolné proti lékům.

"Naše naděje spočívá v tom, že na místech, kde HIV běží nekontrolovatelně, by lidé mohli použít vaginální gel jako preventivní opatření k zastavení počáteční infekce ... Teoreticky neexistuje způsob, jak se virus může přizpůsobit. Virus musí mít ochranný plášť, dvojvrstvou membránu, která kryje virus jak bylo řečeno.´´

"Základní částice, kterou používáme v těchto experimentech, byla vyvinuta před mnoha lety jako umělý krevní produkt. To nefungovalo velmi dobře kvůli dodávání kyslíku, ale cirkuluje to bezpečně v těle a dává nám to pěknou platformu, kterou můžeme přizpůsobit k boji proti různým druhům infekcí."

Mohla by být anti-virová terapie založená na včelařském jedu a mohla by to být změna v boji za zastavení šíření AIDS ? Zvláště pro páry, u kterých je jeden partner infikován HIV a druhý není ? Hood poznamenal:

"Také se podíváme na tuto terapii pro páry, u nichž pouze jeden z partnerů má HIV a chtějí mít dítě. Tyto částice jsou samy o sobě velmi bezpečné pro spermie, z toho důvodu jsou bezpečné i pro vaginální buňky. "

Studie zveřejněná v časopise Antiviral Therapy přišla poté, co vědci z dětského centra Johns Hopkins, University of Mississippi Medical Center a University of Massachusetts Medical School oznámili, že dítě s HIV, které se narodilo v Mississippi, bylo očividně vyléčeno poté, co dostal antiretrovirovou terapii do 30 hodin od narození.

Nedávno výzkumníci na Philadelphia Temple University používali technologii CRISPR / Cas9 pro úpravu genu (vyvinutou v roce 2012), aby odstranily HIV-1 DNA z lidského genomu. Když znovu zavedli HIV do upravených genomů, buňky již nebyly infikovány smrtícím virem. Autoři studie poznamenali:

"Tato pozorování naznačují, že strategie léčby infekce HIV-1 by měla zahrnovat metody, které přímo vylučují protivirový genom z většiny HIV-1-pozitivních buněk, včetně CD4 + T-buněk a chrání buňky před budoucí infekcí, nebo neškodí hostiteli. Výsledky ukazují na tento přístup jako nadějná potenciální terapeutická cesta k eradikaci HIV-1 z rezervních buněk T hostitelských pacientů, aby se zabránilo opětovnému vzniku AIDS. "