Aromaterapie

Aromaterapie je o inhalaci vzduchu přímo ze včelího úlu.

Znovuobjevování poznaného

Vzduch z včelích úlů byl aplikován k léčbě nemocí po mnoho let a v mnoha dávných civilizacích. Od druhé světové války došlo k soustavnému výzkumu této metody a rakouská rodina Hüttner sehrála v tomto pozoruhodnou roli. Zvláště v posledních letech bylo do toho výzkumu zainteresováno více a více lidí, někteří mezi nimi byli i lékaři, kteří získali o tomto nové postřehy. Zabývali se tím intenzivně a celkem vzato, pochopili jednoduchost této metody a její neuvěřitelně efektivní aplikace.

Jak bylo řečeno rakouský Heinrich Hüttner, sehrál významnou roli ve vývoji různých možností léčby za použití vzduchu z úlu. V roce 1986 si sám na sobě vyzkoušel a uvědomil blahodárné účinky této aplikace při nachlazení. Pro Hüttnera to byl začátek dalšího výzkumu a vývoje forem vdechování vzduchu z úlu. Za krátko tato metoda našla široký rozsah aplikací v lázeňských zařízeních a dokonce i ve veterinární medicíně.

V roce 2004 bylo v Tyrolsku otevřeno muzeum přírodní léčby včelími produkty a aromaterapie.

Efektivita na onemocnění

Mezitím byl doplněn a již existuje poměrně dlouhý seznam nemocí, jejichž následky se výrazně po aplikaci vdechováním z úlu zlepšily. Mimo jiné se ukázalo být úspěšným i potlačení některých typů bolestí. Velmi účinná je tato metoda proti onemocněním dýchacích cest. Nejúčinnější se však ukázala v boji proti poruchám imunity, jako je alergie, náchylnost k infekcím, chronické sinusitidy, astma, bronchitidy, ale i revmatismu. Spolehlivá účinnost metody upoutala pozornost významných zástupců lékařského a výzkumného společenství. V současné době lidé z celého Německa a dalších zemí jsou léčeni inhalací vzduchu z úlu. Úspěchy přitahují lidi ze zemí i mimo Německo, dokonce i ze zámoří.

Orientační seznam onemocnění léčených aromaterapií:

Bronchitida
Astma
Alergie
Chronické onemocnění plic
Náchylnost k infekcím
Oslabený imunitní systém
Infekce dýchacích cest
Chronické bolesti hlavy, migrény
Stres
Deprese

Metoda

Vyvrtaná díra je v horní části úlu, ke které se připojí ventilátor, vzduch fouká z úlu hadicí do masky, ze které klient dýchá. Po přibližně 20 sezeních po půl hodině se dosáhne maximální účinnost. Obecně v této fázi klienti cítí výrazné zlepšení v jejich utrpení.

Vdechovaný vzduch obsahuje specifické složky, které se ,,vyrábějí´´ v úlu. Jsou to éterické oleje, flavonoidy z medu, propolisu, mateří kašička, včelí vosk a pyl. Vdechování vzduchu ,,vyrobeného´´ v úlech má velmi příznivý vliv na lidskou psychofyzickou kondici. Tím, že inhalujeme vzduch, který je udržován v teple včelami, přes speciální dýchací masky, vstřebáváme tyto vzácné látky, které pomáhají lidem.

Aplikace

Vdechování může být stejně dobře prospěšné a účinné jak pro mladé, tak i starší lidi. Pouze pro mladší 3 let, se inhalace přes masku ne vždy doporučuje.

TIP: Inhalace zakrátko u nás !